Na co zwrócić uwagę podczas wykonywania rynien przez wynajętą ekipę?

Samodzielny montaż rynien pozwala oszczędzić nieco pieniędzy, ale prace montażowe nie są dla każdego – cześć z przyszłych posiadaczy domu nie ma na to czasu, a inni znowu nie mogą pochwalić się wystarczającym talentem do zadań technicznych. W obu wypadkach niezbędne będzie wynajęcie profesjonalnej ekipy do tego zadania. Na co warto zwrócić uwagę podczas wykonywania rynien przez wynajętą ekipę?

Pierwszy etap to oczywiście znalezienie dobrej ekipy – jeszcze przed rozpoczęciem właściwych prac można ocenić czy wynajęci profesjonaliści są nimi faktycznie, czy też są to jedynie czcze przechwałki. Najlepiej postawić w tym wypadku na opinie innych klientów, które wolne są od marketingowego slangu. Na forach internetowych bardzo często spotkać można się z opiniami dotyczącymi konkretnych firm i warto korzystać z tej metody przy dobieraniu odpowiedniej ekipy.

Samodzielny montaż rynienGdy już zdecydujemy się na konkretnych fachowców to i tak warto kontrolować postępy prac. Warto nieco poczytać o tej tematyce i zdobyć chociaż podstawową wiedzę o wykonywaniu orynnowania – pozwoli to na pierwszy rzut oka wykryć pewne oczywiste niedociągnięcia. Nie należy się też bać własnoręcznego sprawdzenia czy wszystko jest w porządku. Na przykład można z pomocą krawieckiego centymetra upewnić się, że ekipa nie pomija konieczności zachowania odpowiednich rozstawów haków montażowych. Nie można każdego traktować jak potencjalnego oszusta, ale zdarzają się przypadki gdy firma próbuje nieco oszczędzić na materiałach w czasie instalacji. Większość niedociągnięć widoczna jest na pierwszy rzut oka – tajemnicze krzywizny, wystające uszczelki lub luźne wkręty mogą być pierwszymi oznakami, że fachowcy nie przywiązują zbytniej uwagi do jakości swoich usług.

Po zakończeniu prac warto obejrzeć dokładnie całą instalację wraz z fachowcem i poprosić o klarowne wyjaśnienie wszelkich ewentualnych wątpliwości. Koniecznie trzeba też przeprowadzić test szczelności. Brzmi to poważnie, ale jest to czynność względnie prosta. Wystarczy użyć węża ogrodowego i wpuścić do instalacji sporą ilość wody, która z miejsca ujawni wszelkie przecieki i nieszczelności. Warto wykonać to w obecności ekipy, która wykonała rynny lub poprosić by zrobiła taki test w naszej obecności – pozwoli to na miejscu zażądać niezbędnych napraw.

Warto także skontrolować faktyczną ilość użytych materiałów z listą przedstawioną na rachunku. Jeżeli jesteśmy zadowoleni z pracy ekipy to warto także wspomnieć o tym w Internecie – dobrych fachowców warto promować i wskazywać innym inwestorom rzetelnych i uczciwych specjalistów w każdej dziedzinie.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *